Mike

Domov

Nedávno sme v škole písali úvahu na tému domov. Tak, ako sa čakalo som domov vykreslila ako úžasné miesto plné pokoja, radosti, šťastia a ako miesto kam sa vždy môžem vrátiť. Písala som, že k domovu partí rodina ktorá nás vždy podrží, ktorá nám pomôže a tak. Ale priznám sa vám. Klamala som. Vážne. Pretože niektorí ľudia nemajú domov. Nemyslím tým bezdomovcov ale bežných ľudí ktorí bývajú v byte alebo dome. Proste doma sa necítia doma. A je to aj môj prípad. Neviem kde mám domov. Pretože doma by som sa mala citiť bezpečne, pokojne, šťastne a vedieť, že tam niekde ma čaká moja rodina. Ja nehovorím že ma nečaká, ale.... No proste doma sa necítim doma. Jeden čas som považovala školu za svoj domov. Lebo tam som mala svojim užasných priateľov ktorí pri mne stáli, ktorí ma vedeli rozosmiať keď sa mi chcelo plakať, tam som sa cítila doma. Lebo keď som jeden deň nešla do školy, už som bola úplne mimo. A tešila soms a do školy. Nie na to, aby som počúvala blbé reči našich učiteliek, ale aby som bola som svojimi kamoškami, úžasnými kokenami :) . Aj teraz sa zamýšľam nad tým, kde je môj domov. Ale odpoveď asi nedostanem. Možno máte rovnaký problém ako ja. Možno ste na tom horšie a možno lepšie. Možno máte úžasnú rodinu, fantastických priateľov a máte svoj domov, svoje zázemie. Možno vám nič nechýba a čudujete sa prečo píšem také bludy o tom ako nevedieť kde máme domov.
Ale každý je iný. Každý sme originál. A preto sa môžme trápiť nad tým kde máme domov, alebo sa netrápiť a užívať si života s ľuďmi ktorí sú pre vás dôležití na miestach ktoré sú vám domovom. Pretože domov nemusí byť iba miesto kde bývame. Môže to byť čokoľvek a kdekoľvek. Škola, lúka, les...čokoľvek.
Ale aj tí ľudia, ktorí domov nemajú, si ho môžu vystavať, nájsť, založiť. Každý má možnosť vytvoriť si vlastný domov, kde sa bude cítiť príjemne, bezpečne a kde ho vždy budú čakať ľudia, ktorým na vás záleží. :)


Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok