Mike

Normálne???

Veľa krát sme počuli alebo povedali vety: Ty nie si normálny/a. On/a je tu jediná normálny/a.... Ale koľkokrát sme sa zamysleli nad tým, čo je vôbec normálne? Veď svojím spôsobom sme každý nenormály a aj každý normálny.
V našej triede sa zhodli na tom, že ja som tam asi najnormálnejšia. Pritom sama o sebe by som to nepovedala. Mám kaktus, ktorý sa volá Fifi, mám ho už 2 roky a mám ho veľmi rada. Mojím najlepším kamarátom je Miško a je to kameň v tvare gule, ktorý všade nosím so sebou a bežne sa s ním rozprávam. So svojim peračníkom mám nezvyčajný vzťah. S mojím psom si tak dobre rozumiem ako by bol človek a to nevie rozprávať. Veľmi rada bezprítomne hľadím do obrazovky. Väčšinou mi každý stojí na kábli a pointu niečoho pochopím posledná. Ale týmto sa netajím. Lebo viem, že nikto nie je normálny. Každý má svoju úchylku. A preto vždy, keď mi niekto povie že som normálna alebo nenormálna mu odpoviem: podľa toho čo považuješ za normálne. Za moje úchylky sa mi ľudia zvyknú smiať, ale ja to beriem ako kompliment, lebo to iba potvrdzuje moju nenormálnosť a jedinečnosť.
Už veľa krát som uvažovala nad tým či existuje nejaké merítko normálnosti, ktoré určuje kto je a kto nie je normálny. A dalo by sa povedať že áno. Teda pre väčšinu ľudí....normálnosť = priemernosť. Pretože väčšina prevláda u všetkého. takže niekto si môže povedať: tento je normálny lebo si oblieka bežné oblečenie z bežných obchodov. A čo potom emáci, metalisti, hiphoperi, hippiesáci, punkáči... oni sú nebodaj nenormálni? Nie, oni sú jednoducho jedineční, tak ako každý z nás. Pozriete sa na človeka, ktorý chodí po ulici po rukách? Pomyslíte si: On nie je normálny. O tom je to. Každý sme iný. Každý máme vlasnú úchylku a preto by sme nemali ľudí posudzovať podľa tohto všeobecného merítka normálnosti, lebo nikto nei je normálny. :D


Komentáře k článkuVložte komentář


Jméno (požadováno)

Web

Příspěvek (požadováno)


Kolik dní má týden: (požadováno)

Vytvořenou službou WEP.sk - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránok